top of page

  7 Yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar Anasanat Dalı Klarinet bölümünü kazandı ve Devlet Opera Balesi eski Klarinet grup şefi Orhan DOĞANER ile öğrenimini tamamlayarak 2012 yılında mezun oldu. Bu sırada Duygu Ünal, Arş.Gör.Mete Sakpınar, Prof. Emel Çelebioğlu, Doç. Dr. Erdem Çöloğlu, Prof. Cana Gürmen ve Prof. Ramiz Malik Aslanov gibi bir çok isimle piyano, armoni ve orkestra şefliği çalışmalarında bulundu. Ardından solo piyano için bestelediği ‘’Confrontation’’ adlı eseriyle İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Kompozisyon ve Orkestra Şefliği öğrenimine başlayıp bunun yanısıra İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Araştırma Merkezi’nde Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlayarak müzik öğretmenliği ve pedagogluğu yapma hakkı kazandı. Beşiktaş Anadolu Lisesi’nde stajyer müzik öğretmeni olarak çalıştıktan sonra Doğa Okulları, Denizatı Koleji, Fenerbahçe Koleji vb. Özel okullarda müzik öğretmenliği yaptı. 

  Öğretmenlik kariyerine ilk başladığım yıllarda Berklee College of Music Online Certificate Programını tamamlayarak ‘’Bestecilik ve Şarkı Sözü Yazarlığı’’ sertifikası aldı ve bu dönem içinde hem Berklee College of Music School hem de Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde kısa bir dönem orkestra şefi olarak çalışmalarda bulundu. ‘’Müzikte Estetik Kavramı’’ ve ‘’Commercial Songwriting Techniques Subjects’’ konularında yazdığı makaleler ile en iyi makale ödüllerini aldı. 

    İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası’nın piyanist Farhad Badalbeyli ile Azebaycan Devlet Filarmoni Salonu’ndaki konserlerinde 1.Klarinet olarak görev alırken, 2009 Yılında İş Sanat Kültür Merkezi’nde Astor Piazzolla’nın 4 Mevsim adlı eserinin Primavera & Invierno Portena bölümlerini, Prof. Ramiz Malik Aslanov yönetimindeki İ.Ü. Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrasının solisti olarak seslendirdi. Aynı yaz Belfort’ta diğer ülkelerden 5000’e yakın müzisyenin katılığı FIMU Festivalinde 1.Klarinet olarak yer almaya devam etti.

   2010 Yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda ‘’Yüzleşme’’ adlı oyunun ve TRT Belgesel kanalı için hazırlana bir çok belgeselin müziklerini yapıp, müzik direktörlüğüne getirildi. 2011 Yılında hayalini kurduğu ‘’Marmara Senfoni Orkestrası’’nı kurup, orkestra şefliğini yürüterek, çeşitli müzik tarzlarını senfoni ile harmanladığı bir konser serisine başladı ve Alper Tünel ‘’Ses’’, Açelya Gürbüz ‘’Siyah Beyaz’’, Neslihan Siligür’ün ‘’Alzheimer - To Abandon The Self’’ adlı filmlerinin, Ebru Gündeş, Ahmet Serkan, Burcu Durmaz, Ayda Tangüner, Hilal Özdemir vb. birçok sanatçının şarkılarının aranjör ve yapımcılığını üstlendi. Ardından İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Öğr.Gör. Oğuzhan Balcı yönetimindeki CRR İstanbul Senfoni Orketrası ile beraber TRT Senfonik Sesler başta olmak üzere bir çok projede yer aldı. 

    Ortaokul döneminden beri bestelediği şarkılar üzerine solo albüm projesini hayata geçirip 2011 yılında tamamen kendi bestelerinden oluşan ‘’Değişmişiz’’, 2014 yılında ise İskender Paydaş ve Zafer Paydaş süper vizörlüğünde hazırladığı Şehrazat ve Garo Mafyan şarkısı olan ‘’ Saman Alevi’’ albümlerini yayınladı. Askerlik görevini yerine getirdikten iki sene sonra yayınladığı ‘’Bir Kadın Sevdim’’ adlı single çalışması ile Spotiy müzik listelerinin ilk 50 sıralamasına girdi. 

   Müzik ve öğretmenlik kariyerine devam ettiği bu süreçte yetiştirmiş olduğu 15'ten fazla müzik öğrencisinin London College of Music ve Royal Academy sınavlarında almış olduğu birincilikler sayesinde LCM Uzman Çalıştırıcılığı bulunmaktadır. 2018 Yılında Türkiye Özel Okullar Derneği 5.Eğitim Teknolojileri Konferansı’nda Barış Karabatak ile beraber ‘’Musescore ve Noteflight Nota Yazım Programlarının Karşılaştırmalı İncelemesi’’ adlı konferansına imza atıp, halen aktif olarak ‘’USA International Education Consulting’’ tarafından verilen ‘’Uluslararası Eğitim Danışmanlığı’nı ve ‘’Eyüboğlu Eğitim Kurumları’’ndaki IB Myp Müzik ve müzik teknolojileri koordinatörlüğünü sürdürmektedir.

bottom of page